Forum Manyak
Manyak Gençlerin Buluşma Yerine Hoşgeldiniz Very Happy
Sitemizden Daha Çok Yararlanmak İçin Üye Olunuz.
Üyeyseniz Giriş Yapınız Smile
Forum Manyak
Manyak Gençlerin Buluşma Yerine Hoşgeldiniz Very Happy
Sitemizden Daha Çok Yararlanmak İçin Üye Olunuz.
Üyeyseniz Giriş Yapınız Smile
Forum Manyak
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Forum Manyak

мaηγaк qєηςLєяiη вuLuSмa ησктaSı..

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap

Jason James

YazarMesaj
Nur$aH.Carmilla
Süper Moderatör
Süper Moderatör
Nur$aH.Carmilla

Tuttuğu Takım : Galatasaraylı
Ruh Hali : Bahahaha
Manyak MesajLarımız : 135
+5 Replilere Verilecek

Jason James Empty
MesajKonu: Jason James   Jason James Icon_minitimeC.tesi Eyl. 12, 2009 3:30 pm

Grubun 2006’daki kayıtlarında, The Poison da olduğundan daha iyi olmak istediğini dile getiren Jay, geçmiştekileri pek bilmediğini, bu zamanda sadece saatlerce oturduğunu ve yeni rifflerle çok iyi bass dizileri hazırladığını belirtiyor. ‘Genelde gitar ve bateriye uydum. Ne zaman bir şey yapacak fırsatım olsa yaptım. ‘Az’ bizim kullandığımız malzemelerimizle ‘daha çok’ oldu. Eğer herkes gösterişli çalıyorsa, bu sadece büyük bir gürültü olacak gibi duruyor.’ diyor ardından Jay.

Scream Aim Fire devam ederken, James, gitarının bünyesini dolu ve karmakarışık tonlarla sık tutmuş.Jay, ‘waking the Demon’ şarkısına güzel hızlarla tat vermiş. ‘deliver us from evil’ ise kulağa hoş gelen tablar ve bölümlerin arasındaki aralıklara bölünmüş çizgiler içeriyor.

Maiden bağlantısı, James in çaldığı enstümanda yükselişinde çok önemli olmuştur.’Steve Haris bana bunların çoğunu öğreten insan. Eğer onun bir aletiyle çalışmışsanız, bu bir süreliğine davam etmeniz için yeterli.çok ahenkli çalıyor. Bunun yapılmasını gerçekten zor olduğunu düşünüyordum. Fakat çok fazla dinledikten sonra, daha net hale geliyor. Şimdi solo çalmayı ve ritimleri daha kolay buluyorum’ diyor Jay.

Harris’ten birkaç melodik başlangıç alırken, Jay tekniği hakkında farklı bir yaklaşımda bulunuyor. ‘Parmak stillerimi değiştirmek için hiç zamanım olmadı. Başladığımdan beridir penayla çaldığım ve sürekli şovlarda bulundum. Bu şekilde sürekli bir seçenek oldu. Ben de tonları ve bölümleri çalmam için verdiği gücü diledim.’

15 yaşında beridir bass çalan James, enstrümanına ilk olarak bir arkadaşının punk grubunda yer verdi ve bu basit yörüngeyle yükselmeye başladı. ‘sadece biraz para biriktirdim ve dandik, bi o kadar da ucuz bir bass gitar aldım. Çünkü her zaman gruplarda bulundum ve her zaman için öğrencek şarkılarım oldu. Bass öğrenmeye başladığımdan beridir de öğrenecek şarkılar var.’

Jason James
1 sayfadaki 1 sayfası